Dane a bankové účty v Írsku a UK

Pracovali ste v zahraničí a potrebujete zástupcu pre komunikáciu s írskymi, britskými alebo slovenskými finančnými úradmi? Ponúkame Vám služby vrátenia daní, zdravotného a sociálneho poistenia (PRSI), zrušenia bankových účtov, ako aj vyhotovenia úradných prekladov.

Pre bližšie informácie kontaktujte priamo úradného prekladateľa anglického jazyka na bgalo@emerald.sk alebo telefonicky 00421 (0) 945 450 576. 

 

 

Archív novinek

5marec

Získali sme Index daňovej spoľahlivosti

Na základe splnenia hodnotiacich kritérií Finančnej správy Slovenskej republiky bol spoločnosti EMERALD udelený Index daňovej spoľahlivosti.
viac info »

7január

Zjednodušili sme ceny našich prekladateľských služieb

Naše aktuálne sadzby štandardných prekladov z/do angličtiny sa začínajú na úrovni 0,048 € za jedno zdrojové slovo, čo je približne 12 € za jednu normostranu.
viac info »

31august

Účtovné a daňové poradenstvo pre menšie a stredne veľké firmy

Špecializujeme sa na účtovníctvo pre začínajúce, malé a stredne veľké firmy. Naši zákazníci oceňujú, že im vieme poskytnúť priateľský, flexibilný a praktický prístup pri riešení účtovných a daňových otázok. Ak hľadáte účtovníka v Piešťanoch, ktorý by Vám pomohol s daňovými priznaniami a účtovníctvom, kontaktujte nás a my Vám poskytneme maximálnu podporu.
viac info »

31jul

Čo o nás povedali II.

„Braňo, ahoj, mám odpoveď z redakcie, že nám článok prijali bez ďalších komentárov. Tešíme sa veľmi a ďakujeme tebe a Markovi za vynikajúcu spoluprácu. Prosím, informuj ho a veľmi pekne od nás pozdravuj. Ak budeme znovu čokoľvek v tomto druhu potrebovať, určite sa ozvem.“ Editácia anglického odborného článku
viac info »

29jún

Prekladateľ alebo tlmočník

Jediný rozdiel medzi prekladom a tlmočením je v médiu. Prekladateľ prekladá požadované informácie zo zdrojového do cieľového jazyka písomne, zatiaľ čo tlmočník ich tlmočí ústne.
viac info »

31máj

Ochrana osobných údajov

V spoločnosti EMERALD sa zaväzujeme chrániť súkromie našich zákazníkov a dodávateľov v súlade s platnými právnymi predpismi.
viac info »

30apríl

Sťahujeme sa do nových priestorov

Vážení zákazníci, od 2.5.2018 nás môžete navštíviť priamo v centre Piešťan, na adrese Winterova 24. S novou adresou kancelárie rozširujeme aj naše portfólio služieb o organizáciu podujatí (event management).
viac info »

29marec

Testovacia editácia jednostránkového dokumentu u nás zdarma

Presvedčte sa o kvalite našich služieb v oblasti korektúr a editácie anglických textov a kontaktujte nás ohľadom testovacej editácie akejkoľvek časti Vášho dokumentu v rozsahu jednej strany zdarma. Testovací dokument k bezplatnej editácii môže obsahovať maximálne 250 slov.
viac info »

28február

Anglické jazykové kurzy pre študentov a dospelých v Dubline

Naučte sa anglicky rýchlo a efektívne v írskom Dubline, kde v spolupráci s jazykovou školou Emerald Cultural Institute ponúkame zápis na celoročné jazykové kurzy pre študentov a dospelých.
viac info »

31január

Piešťany Open Mic Live Show 2018

EMERALD organizuje druhý ročník podujatia PIEŠŤANY OPEN MIC – voľný mikrofón LIVE SHOW 2018, ktoré sa uskutoční v sobotu 3.2.2018, od 16.00 do 22.00, v piešťanskom klube ŽiWell.
viac info »

30november

Piešťanské vianočné trhy 2017

Je nám potešením oznámiť, že EMERALD spolupracoval pri zostavovaní tohtoročného hudobného programu pre jeden z najobľúbenejších festivalov v Piešťanoch, ktorý sa tradične koná na Námestí slobody a je miestom spoločných stretnutí pri príležitosti osláv vianočných sviatkov (a samozrejme hudby).
viac info »

30október

Úradné anglické preklady od 16,00.- EUR

Krátke dokumenty s rozsahom textu do 0,5 normostrany, rodné, sobášne a úmrtné listy, potvrdenia o trvalom pobyte a výpisy z registra trestov poskytujeme so zľavou od 16,00.- €.
viac info »

29september

Dräger SK Partner

EMERALD je náš zmluvný partner pre prekladateľské služby, korektúry a jazykové lokalizácie od roku 2007. S kvalitou ich práce, flexibilitou a dodržiavaním termínov sme maximálne spokojní.
viac info »

30jún

Pravidlo štyroch očí

K eliminácii syntaktických alebo pravopisných chýb, nesprávneho slovosledu, či prípadného vynechania textu používame pri všetkých našich prekladoch pravidlo štyroch očí.
viac info »

29máj

Úradné anglické preklady

Úradne osvedčené preklady z/do anglického jazyka vypracované a dodané priamo súdnym prekladateľom.
viac info »

22február

Čo o nás povedali

„Veľmi pekne Vám ďakujem za preložené lekárske správy a za vynikajúci servis, ktorý ste poskytol. S radosťou Vás odporučím a určite Vás kontaktujem ak budem potrebovať ďalšie preklady.“ Preklad lekárskej správy
viac info »

10január

Bonusová schéma 100 OUT = 10 IN 2017

Celoročné zľavy na štandardné anglické preklady a korektúry prostredníctvom bonusovej schémy 100 OUT = 10 IN.
viac info »

26jul

Piešťany Street Art Festival 2016

V sobotu, 6.8.2016 od 17.00 do 22.00 sa v centre mesta Piešťan uskutoční deň pouličného umenia s názvom Piešťany Street Art Festival 2016. Hlavnými partnermi festivalu sú EMERALD a ŽiWell.
viac info »

30jún

Summertime zľava na ceny prekladov

Počas tohto leta, od 1.7. do 31.8.2016, poskytujeme ZDARMA každých 250 slov prekladu v objednávkach s minimálnym množstvom 1000 slov.
viac info »

19máj

Príprava anglického CV

Zvýšte svoje šance získať prácu prostredníctvom odborne vyhotoveného anglického CV a motivačného listu, ktoré pre Vás pripravíme na mieru.
viac info »

29február

Čas na podanie daňového priznania sa kráti

S garanciou výhodnej ceny, ponúkame vypracovanie a podanie daňového priznania fyzických a právnických osôb, typu A alebo B, za rok 2015.
viac info »

17február

Jazyková škola Skypers

Jazyková škola Skypers, pôsobiaca v Piešťanoch a v Novom Meste nad Váhom, ponúka kurzy anglického, nemeckého, talianskeho, ruského, španielskeho, francúzskeho a portugalského jazyka, ako aj slovenčinu pre cudzincov.
viac info »

12január

Bonusová schéma 100 OUT = 10 IN 2016

Získajte celoročné zľavy na štandardné anglické preklady a korektúry prostredníctvom bonusovej schémy 100 OUT = 10 IN.
viac info »

30október

Akceptujeme platby cez PayPal

Platbou cez PayPal sa vyhnete bankovým poplatkom, čo je výhoda hlavne pri zahraničných platbách. Celý platobný proces je maximálne rýchly a bezpečný, a platbu cez PayPal môžete zrealizovať aj bez založenia PayPal účtu.
viac info »

31august

Vyhotovenie elektronickej kópie v cene úradného prekladu

Úradný preklad sa vyhotovuje v listinnej podobe tak, že sa trikolórou zviaže originál/overená kópia/kópia zdrojového dokumentu a výtlačok prekladu do požadovaného (cieľového) jazyka, spolu s prekladateľskou doložkou, odtlačkom okrúhlej pečiatky a podpisom úradného prekladateľa. V prípade, že klient potrebuje aj elektronickú verziu prekladu, poskytneme mu ju zdarma v rámci ceny listinného vyhotovenia prekladu.
viac info »

30jún

Jednotná cena pre úradné preklady rodných a sobášnych listov

V rámci prekladateľskej praxe sme pri takmer identických rodných a sobášnych listoch z krajín Slovenská republika, Veľká Británia a Írska republika zaznamenali jednostranové rozdiely v počte normostrán cieľového úradného prekladu.
viac info »

30apríl

EMERALD poskytuje preklady z/do angličtiny už viac ako 15 rokov

Našimi prekladmi prinášame medzikultúrnu komunikáciu medzi Slovenskom a anglicky hovoriacimi krajinami už viac ako 15 rokov.
viac info »

20marec

Daňové priznania k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie 2014

Potrebujete pomôcť s vyplnením daňového priznania fyzických osôb typu A alebo B, prípadne predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania? Vaše daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie 2014 Vám odovzdáme vyplnené v cene od 33 €.
viac info »

9február

Vedenie účtovníctva, daňové priznania a mzdy

Ponúkame flexibilitu, nízke náklady a maximálnu daňovú optimalizáciu pri spracovaní jednoduchého a podvojného účtovníctva. Osobne alebo poštou nám doručíte účtovné doklady a my Vám osobne odovzdáme spracované účtovníctvo s analýzou jeho stavu. Ponúkame nielen dlhodobé vedenie účtovníctva, ale aj jednorazové spracovanie účtovníctva za rok 2014.
viac info »

13január

Bonusová schéma 100 OUT = 10 IN 2015

Po podnetnom roku 2014 pokračujeme v bonusovej schéme 100 OUT = 10 IN a zároveň rozširujeme jej krytie o korektúry a editácie anglických textov.
viac info »

7november

Korektúry a editácia anglických textov

Mark J Timmis BPharm (hons) absolvoval University of Nottingham UK a pracuje v oblasti zdravotníctva, kde vo viacerých organizáciách, ako aj v sektoroch primárnej a sekundárnej zdravotnej starostlivosti získal dlhoročné skúsenosti editora a zamestnanca pre kontakt s verejnosťou.
viac info »

14február

Balík účtovných a právnych služieb EMERALD+

V oblasti vedenia účtovníctva sme pre Vás pripravili nový balík účtovných služieb EMERALD+, v rámci ktorého budeme okrem štandardných účtovných služieb poskytovať aj ekonomickú a právnu podporu.
viac info »

31január

Bonusová schéma 100 OUT = 10 IN

Od 1. januára 2014 sme v oblasti prekladateľských služieb zaviedli novú bonusovú schému 100 OUT = 10 IN, pomocou ktorej získa zákazník za každých 100 € zrealizovanej objednávky zľavu v hodnote 10 € splatnú s ďalšou objednávkou. Zľava bude platiť aj pre súčet objednávok v roku 2014, ktorý presiahne 100 €.
viac info »

2október

Odborné lekárske preklady

V oblasti odborných lekárskych prekladov spolupracujeme s externými slovenskými lekármi. Od 1.10.2013 prichádza do nášho prekladateľského teamu slovenská internistka a geriatrička, MUDr. Zuzana Durdíková.
viac info »

30apríl

Profesionálne anglické CV na mieru

Zvýšte svoje šance získať prácu snov prostredníctvom odborne vyhotoveného anglického CV a motivačného listu, ktoré pre Vás pripravíme na mieru.
viac info »

20marec

Editácia anglických medicínskych textov

Rozširujeme náš prekladateľský team o kanadskú lekárku a editorku anglických vedeckých a medicínskych textov.
viac info »

24január

Korektúry a editácia textu

Ponúkame tri stupne úprav anglicky písaných textov v závislosti od kvality angličtiny a požiadavky klienta: Korektúry, Štandardná editácia a Editácia na mieru.
viac info »

18december

Daňová optimalizácia

Súčasťou našich služieb v oblasti vedenia účtovníctva je poradenstvo ako v súlade s platnou daňovou legislatívou vykazovať optimálnu daňovú a odvodovú povinnosť primeranú výške obratu a celkovému podnikateľskému prostrediu.
viac info »

28november

Dane a bankové účty v Írsku a UK

Pracovali ste v zahraničí a potrebujete zástupcu pre komunikáciu s írskymi, britskými alebo slovenskými finančnými úradmi?
viac info »

25október

Zakladanie spoločností

Založenie s.r.o. vrátane konzultácie predmetov podnikania a poplatku za zápis spoločnosti do obchodného registra od 260 €.
viac info »

E-mail:
Tel/Fax: +421 (0) 33 772 9312